www.Karate-Goju.co.il

קראטה כאומנות לחימה ודרך חיים

  דף הבית | על המאמןאימונים | וידאו | תמונות | מידע  | ציוד | צור קשר |

קראטה דו גוג'ו ריו אומנות לחימה מסורתית להגנה עצמית, לשמירה על בריאות גוף ונפש, שמירה על אורח חיים בריא.


 

סנסיי אלי אלפסי


כללי

קרב מגע
קראטה דו גוג'ו ריו לראשונה

תחילת הדרכה
שירות צבאי
שנים 2000-2006
2006 סנסיי יהודה
בשנים האחרונות
כמאמן בשיטה
 

כללי-אלי אלפסי נולד בשנת 1978 בנתניה. אלי עסק בספורט מגיל צעיר. הוא החל לרוץ בצורה קבועה באופן עצמאי בגיל הילדות (אף השתתף במספר תחרויות). כמו כן התאמן בתרגילי כח וקואורדינציה שונים.

קרב מגע בשנת 1992 עקב פיגועי דקירה רבים ורצח של יהודים רבים. חיפש אלי שיטה להתאמן בה ומצא את קרב מגן ישראלי , בהדרכתו של אלי אביקזר ז"ל תלמידו של אימי ליכטנפלד ז"ל (אימי שדה-אור) . אלי משך אחריו עוד כמספר חברים והתאמן כשנה בקרב מגע. מאוחר יותר במהלך שירותו הצבאי קיבל אלי אלפסי הכשרה בקרב מגע הן כלוחם והן כמדריך קראטה (קורס בוינגייט).

קראטה דו גוג'ו ריו  לראשונה - בשנת 1993 נחשף אלי לראשונה לקראטה דו גוג'ו ריו. אלי הגיע להונבו דוג'ו בנתניה עם מספר חברים בעקבות המלצה של מכר. בדוג'ו פגש לראשונה את סנסיי יהודה פנטנוביץ' ז"ל. סנסיי יהודה ניגש אל הנערים ושוחח עימם. מיד לאחר מכן ביקש סנסיי יהודה מהם שיתבוננו באימון. אלי התבונן בנעשה ולא הצליח להבין את התנועות המשמעות והעומק. אלי חשש להצטרף אך בעקבות הקסם האדיר שניחן בו סנסיי יהודה ובעקבות כך שהממליץ היה אדם משכמו ומעלה הסכים אלי להצטרף לאימונים.

אלי הקפיד לא להחמיץ אימון השקיע רבות באימוניו ובשמירה על כושר. התקדם בדרגות והתאמן כמעט בכל יום.

תחילת הדרכה - בשנת 1996 סנסיי יהודה החל לחפוף את אלי בהדרכה ואף נתן לו כיתה לאמן. במקביל החל אלי ללמוד תחת הדרכתו של סנסיי יהודה ופיקוחה של וינגייט בקורס מדריכים בהונבו דוג'ו בנתניה. בינואר 1997 סיים אלי את הסמכתו כמדריך, ובמרץ 1997 הוענקה לאלי מידי סנסיי יהודה פנטנוביץ' חגורה שחורה דאן 1.

שירות צבאי - בגיל 18 התגייס אלי לצה"ל שירת 3 שנים כלוחם בצנחנים,ומפקד כיתה. אלי שירת בלבנון ובשטחי יהודה ושומרון. למרות שירותו הצבאי הקשה הקפיד אלי לנסות ולשמר את כושרו בקראטה ודאג להתאמן במעט השעות החופשיות שהיו לו. הגיע לאימונים בחופשות הקצרות ואף הגיע למחנה אימונים בהדרכתו של סנסיי מוריו היגאונה. במהלך שירותו הצבאי קיבל סנסיי אלי אלפסי הכשרה בקרב מגע הן כלוחם והן כמדריך קראטה (קורס בוינגייט).

.


שנים 2000-2006 –

מיד לאחר שירותו הצבאי חזר אלי להתאמן ולהדריך בצורה סדירה בהונבו דוג'ו נתניה תחת פיקוחו של סנסיי יהודה פנטנוביץ'

באוגוסט שנת 2000 הוענקה לאלי דרגה דאן 2 על ידי סנסיי יהודה פנטנוביץ.

באוקטובר 2002 נסע אלי עם משלחת בניצוחו של סנסיי יהודה פנטנוביץ' להתאמן באוקינאווה יפן תחת הדרכתו של סנסיי מוריו היגאונה זו היתה תקופה אינטנסיבית של אימונים למידה ורכישת ידע מתקדם.

אוקינאווה 2002 - עם סנסיי מוריו היגאונה וסנסיי יהודה פנטנוביץ'.

 

אלי התאמן והדריך בצורה קבועה בדוג'ו נתניה ובינואר 2004 נבחן והוענקה לו דרגת דאן 3 על ידי סנסיי יהודה פנטנוביץ'.

באוגוסט 2006 נשלח אלי במהלך שירות המילואים שלו להלחם בלבנון.

 

 2006 סנסיי יהודה -  

לא עבר זמן רב מסיום המלחמה וסנסיי יהודה הודיע שהוא חולה, אלי נפגש עימו מספר פעמים.

כשבוע לפני מותו כינס סנסיי יהודה מספר תלמידים בכירים, (אלי בינהם) וביקש מהם בקשות אחרונות לגבי המועדון בנתניה. אף לא אחד מהיושבים לא האמין או לא רצה להאמין שסנסיי יהודה החייכן המצחיק האיש שבגיל 60+ עושה  אלפי תרגילים וחזרות ובמקביל מחייך, צוחק, מספר בדיחות ושר עלול לא להיות איתם.

בכאב גדול ובצער קשה לתיאור נפטר סנסיי יהודה ממחלתו באוקטובר 2006 כחודש לפני יום הולדתו ה68, הלוויתו נערכה ביום שישי ה13 לאוקטובר ואליה הגיעו רבים להפרד מהסנסיי המזמר בדרכו האחרונה. (כך הוא תמיד רצה שנקרא לו "The singing Sensei"). סנסיי יהודה היה אחד המורים/מדריכים/מאמנים הטובים ביותר שהיו כאן אי פעם. היכולת שלו להגיע לכל אחד, החיוך שלו, האהבה שלו לתחום הביאה אותו לידי כך שתחת שרביטו צמחו אנשי קראטה מעולים. מדריכים, מאמנים מעולים ומתאמנים ברמה גבוהה.

כחודש לאחר פטירתו של סנסיי יהודה עזב אלי את מקום עבודתו. מאוקטובר 2006 הגביר סנסיי אלי את פעילותו בקראטה החל להדריך מספר רב יותר של שעות וימים. בתקופה זו הקדיש אלי את מירב זמנו לסיום תואר ראשון במדעי המחשב אימוני קראטה והדרכת קראטה.

לאחר מותו של סנסיי יהודה פנטנוביץ', מינה הארגון העולמי ועדת מדריכים ומאמנים "קנבוקאי" האחראית על ניהול הארגון בארץ. אלי אלפסי עבד תחת ועדה זו    

בשנים האחרונות -

.

בדצמבר 2007 בתום גשוקו עם סנסיי מוריו היגאונה, הוענקה לסנסיי אלי אלפסי דרגה דאן 4 מידי סנסיי מוריו היגאונה.

ביוני 2008 סיים סנסיי אלי אלפסי קורס מאמנים במכון וינגייט בבית ספר למאמנים ומדריכים על שם נט הולמן והוסמך כמאמן.

ביולי 2009 הקים סנסיי אלי מועדון קראטה בישוב חרב לאת הנמצא במועצה האזורית עמק חפר, פעילות זו נוספה על הדרכתו וחלקו כמאמן בצוות המדריכים בדוג'ו נתניה.

בשנת 2009 נסע אלי לגשוקו בינלאומי בדנמרק.

בשנת 2012 שילב אלי ג'ו ג'יטסו ברזילאי באימוניו האישיים, כתלמיד של איתי לייבוביץ' מאמן ג'ו ג'יטסו ואלוף ישראל. (איתי לייבוביץ' הוא תלמידו של משה קיץ תחת גרייסי הומיטה בראשות הוילר גרייסי).

בתאריך 9 ליולי 2013 פנה אלי לארגון ה IOGKF והודיעה על פרישה מהארגון. הפנייה נעשתה מתוך כבוד ורצון להפרד בדרכי נועם.

 

2012 מקסיקו

ינואר 2012 - מתאמן גם בחופשה, כי אימון זו הנאה.

2013 - הכשרה אקדמית. אלי אלפסי הוא בוגר תואר ראשון במדעי המחשב בהצטיינות מהאוניברסיטה הפתוחה.

כמאמן בשיטה-

שיטת גוג'ו ריו קראטה דו -היא שיטה מגוונת מאוד, מגוון התרגילים והתנועות בה רחב גדול ואף מפתיע ברב גוניותו. מחימום מסורתי שכולל תנועות רבות משחררות מותחות מאריכות ומשפרות, לתנועות לחימה רבות ומגוונות. הקראטה היא אומנות בריאה הן לגוף והן לנפש. הבנת הקראטה אורכת שנים רבות, השינויים הפיסיולוגים והפסיכולוגים התודעתיים והלא תודעתיים הם אדירים ונהדרים.  

בפן הלחימתי קראטה גוג'ו ריו מציעה טווח גדול של אפשרויות לחימה ובכך מאפשרת אומנות זו לכל אדם/לוחם קראטה למצוא את הפן שמתאים לו בקראטה. התנועות כוללות תנועות בטווחים ארוכים וקצרים, אחיזות והטלות, טכניקה בעמידה, וכמו כן גם עבודת קרקע.

בפן הדינאמי כמאמן בשיטהאומנות הלחימה היא דינמית ולא סטאטית. כל מאמן שיש לו ראש על הכתפיים לומד תוך כדי התנסות מהתלמידים, משותפים לאימון, ממאמנים אחרים, מסרטוני וידאו של הדרכות ומצילומים של מצבי אמת. על המאמן ללמוד ולקבל את השינויים. באומנות לחימה מסורתיות קיים צורך ממשי להבין את ההבדל בין אימון לשיפור יכולת לבין אימון קרבי.

 יכולות אלו ותכונות אלו הן התכונות שסנסיי אלי אלפסי מנסה לשפר ולשכלל בעצמו וכן בקרב התלמידים שלו.

 

*סנסיי- מורה ביפנית יש הכותבים זאת סנסאי או סנסי ווריאציות שונות אחרות. (Sensei).

קישורים

סנסיי מוריו היגאונה בויקיפדיה.

סנסיי יהודה פנטנוביץ' בויקפדיה.

המלצה וברכה מהורי המתאמנים מאי 2013


 

ס